AdSense TBM Yükseltme Taktiği

Web site sahipleri son zamanlarda açtığı konularda olsun, sohbet ortamlarında ki söylemler olsun sanırım herkes aynı dert den muzdarib, bende bu konuya biraz açıklık ve denemelerim sonucunda meydana çıkan olumlu sonucu sizinle paylaşıp kazançlarınızı arttırmanın yöntemlerini söyleyeceğim. Bu konuyu ele almadan önce söylemek istediğim bir kaç cümle var, fikrime ve gördüğüm başarıyı eleştirecekler illaki çıkacaktır. Çıkıp eleştiri de yapmasını canı gönülden istiyorum, sonuçta ben başarılı bir sonuç aldım diye herkes aynı sonucu alacak diye bir kaide yok, detaylandırırsak eğer kategorilere göre gelir, tbm oranları hep yükselir.

Bu makalemizde ki örnek kategori; Kişisel olsun.
Kişisel bir bloğunuz var ve yazmayı seviyorsunuz. Tüm bildiğiniz kategorileri kaleminize döküp paylaşıyorsunuz, belki hobi olarak yapıyorsunuz ama her web sitenin giderleri olduğu içi kendini amorti edecek bir bloğun olması da sizi de mutlu eder. AdSense ile yola devam etme kararı aldıktan sonra güzel bir reklam yerleşimi yaptınız diyelim, AdSense politikalarına uygun, ziyaretçinin reklam olduğunu anlatan bir şablon ile sunuma hazırladınız. Reklam gelirleri oluyor ama düşük ? Neden diye araştırırken reklam ağların kalitesinden haberiniz yok gibi, bu durumda araştıran, kurcalayan kişi daha çok tecrübeli olmuştur. Bunlardan bir tanesi de benim, bundan emin olabilirsiniz.

 

AdSense TBM Yükseltme Taktiği

Mobil uygulaması olan AdSense’in Play Store aracılığı ile indirin, ardından hesaba giriş yaptıktan sonra sol panel düğmesini kullandığınız da karşınıza seçenekler çıkacak, seçeneklerden Reklam Ağları kısmı gelecek. Oradan yine sağa geçerek TBM alanına gelip Kullanımda Olduğu Süre Boyunca seçeneğini seçiyoruz. Tabi karşımıza TBM oranlarının yüksek verdiği reklam ağları ve düşük verilen reklam ağlarının şirketleri var. Biz bu durum karşısında teledonumuzu önümüze koyup, PC’den de AdSense hesabımıza girip Reklamlara izin ver / Engelle seçeneğine gelip reklam ağlarına ulaşıp oradan telefonda gördüğünüz düşük TBM veren reklam ağlarını engellemeye başlıyorsunuz. Karşınıza çok sayıda reklam ağları çıkacak siz kolay yöntem olan arama kutusunu kullanın ve gereğini yapın.

GoogleEngellemeler sonrasında 1 hafta boyunca gelirlerinizde ciddi derece de artış olacak ve TBM oranlarınız da artık 0.03-0.09 arası gibi komik ve sinir edici oranlardan uzaklaşacak. Bu durum Google‘ı kızdırabilir ama yöntemler olduğu sürece bu Google’ın zafiyetidir.

Saygılarımlaİmza