Organik Hit Programlarının Sizlere Zararları

Son zamanlarda yaygınlaşan bu hit programları, yazılımları, siteleri ve daha bir çok uygulamalarından bahsederek sizleri bilgilendirmek istiyorum. Bilinçsiz bir şekilde yapılan bu tür uygulamalar sadece kendinizi kandırmak ve hosting şirketinize zarar vermekle kalıyor. Nasıl mı ?

Organik Hit Gönderiyoruz Sitenize, Alexa Değerleriniz Düşüyor ?

Bu başlıkları gerek forumlarda, gerekse de bazı sitelerde görmeniz mümkün. Dünyaca ünlü siteden organik hitle sitenizi hitlendirin gibi başlıklar da cabası peki bu başlık altında ne söylenmek, neler amaçlanmak isteniyor ?

Organik dediğimiz terim birilerinin doğal arama sonucunda sitenize erişip bilgi edinmesidir. Bunu bir sistem yada uygulama nasıl yapabilir ? Milyonlarca hit gönderen onca site bunu nasıl sağlayabilir ? Paravan olarak kullanılan arama motorları aracılığı ile gönderdiklerinde bunu Organik olarak adlandırıp sizlere sunuyorlar. Hal böyle iken paravan olarak yönlendirme alan örneğin Google bunun farkında değil mi ? (Varan1)

Sitenize böyle bir yöntemle hit çektiğinizi gören Google sizi nasıl değerlendireceğini az çok tahmin ediyorsunuz değil mi ?

Alt Yapınız da zarar görüyor bu tür uygulamalar biliyor muydunuz ? 
Alt yapıdan kastım hosting alanınız, haliyle veritabanınız zarar görecektir. ne kadar sınırsız adı altında paketler oluşturup sağlansa da onun da belli bir belleği var ve bu bellek dolduğunda size dur diyen birileri olacak, Siteniz kapandı mı ? kapanır arkadaşım kapanır.  İnsanlar yıllardır umudu kolay yola bağlamış ama o kolay yol da çare olamıyor.

İnsanlar o kadar reklam çalışmaları ile sitelerini belli bir otoriteye getiriyor. Bunun adına da kimileri SEO der, kimileri Reklam der ama her ikisi de aynı kapıya çıkar.

Diyeceğim o ki, bu tür uygulamalardan uzak durun ne alexa değerleriniz düşer, nede siteleriniz değerlenir. Aksine zarar görür düzeltmek içinde bir kadar geriden gelirsiniz.