Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

0
59
views
Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Konusu ve Oyuncuları
Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

ATV ekranlarında seyircileri ile buluşmaya yakın bir zaman varken reklamlarda gösterilen fragmandan itibaren bu dizinin gündeme oturup, reyting sıralamasını alt üst edeceğini biliyordum. Dediğim gibi de oldu açıkçası, çarşamba günleri ATV ekranlarında bizlerle buluşan Sen Anlat Karadeniz dizisi çok ilgi çekerek reyting sıralamasında Diriliş Ertuğrul gibi lideri bile geride bıraktı.

Oyuncu kadrosunun seçimini en iyi şekilde yapan Osman Sınav ve ekibi mükemmel bir projeye imza atmışlardır. Kendisine sorulduğunda meslek hayatında şuana kadar en zorlu proje olduğunu dile getirmişti.

Oyuncular;

Ulaş Tuna ASTEPE (Tahir Kaleli)

Ulaş Tuna ASTEPE
Ulaş Tuna ASTEPE

Ulaş Tuna Astepe 1988 İzmit doğumludur. Lise eğitimini İstanbul Lisesinde tamamlayan oyuncu, Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yaptıktan sonra tiyatro ve televizyon projelerinde yer almaya başlamıştır

 

İrem HELVACIOĞLU (Nefes Zorlu)

İrem HELVACIOĞLU
İrem HELVACIOĞLU

İrem Helvacıoğlu, 2 Şubat 1990 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankaralı olan oyuncu uzun yıllar Almanya’da kalmıştır. İrem Helvacıoğlu, oyunculuğa ve tiyatroya olan ilgisi sayesinde Türkiye’ye dönüşünün ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezinde konservatuvar eğitimi almıştır. Güzel oyuncu Sen Anlat Karadeniz dizisinde izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Mehmet Ali NUROĞLU (Vedat Sayar)

Mehmet Ali NUROĞLU
Mehmet Ali NUROĞLU

7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mehmet Ali Nuroğlu’nun  (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünde 3 yıl devam etmiştir. Sonrasında kendini lise yıllarından bu yana yakın hissettiği tiyatroya vermiştir. Okuldan ayrılır ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girer ve dizi oyunculuğuna merhaba der.

Sinan TUZCU (Mustafa Kaleli)

Sinan TUZCU
Sinan TUZCU

Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977 tarihinde Gaziantep’de doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro ana sanat dalından 2004 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Londra’da “Arcola Theatre” bünyesinde bir sene sahne amirliği, elektrikçilik, ışıkçı vs. işlerde çalıştı. Konservatuar öncesi Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yardımcı oyuncu olarak ilk profesyonel deneyimini yaşadı

Gözde KANSU (Eyşan Sayar)

Gözde KANSU
Gözde KANSU

Gözde Kansu, 23 Ağustos 1980 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Anaokulu sırasında baleye başlamış. Okul hayatında, sürekli okulun tiyatro ve müzik kolu faaliyetlerinde yer aldı. İzmir Tevfik Fikret Lisesinde okudu.Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. “Oyuncu Dükkanı” adlı kast ajansındadır.

Öykü GÜRMAN (Asiye Kaleli)

Öykü GÜRMAN
Öykü GÜRMAN

Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Berk Gürman adında erkek ikiz kardeşi vardır. Müzik eğitimine küçük yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi. 1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitimine burada devam etti. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti. Aynı zamanda Sen Anlat Karadeniz de dinlediğiniz bir çok  eser Öykü GÜRMAN’a aittir. Dizideki en çok sevilen oyuncuda Öykü Gürmandır.

Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Konusu; Aslında hepimiz farkındayız ki kadına şiddet ve tutkulu bir aşkın hikayesi bu, Dizideki anlatılmak istenen kadına şiddetin durdurulmasına ilişkin gösterimlerdir. Aynı zamanda Karadeniz’in de tanımını ele alan bir dizidir.

Gerek reel hayatta şahit olup tepkisiz kaldığımız kadına şiddetler, gerekse de sosyal medya da paylaşılan kadına şiddete tepkisiz kalan vatandaşlara da bir örnek amacı taşıyan konudur Sen Anlat Karadeniz

Bence uzun yılların en başarılı, zorlu ve anlamlı dizilerin başında geliyor Sen Anlat Karadeniz. Yakın zamanda bölüm ve fragmanlar ile ilgili paylaşımlar da bulunacağız.

Soru ve önerilerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here