Finans

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 – 2020

Geçmiş dönemlerde kötü zamanlar geçirmiş ve yasal, kanuni takip süreci yaşamış olabilirsiniz. Kredi not skorunuz da bu nedenle etkilenmiş, artık kredi ve kredi kartı kullanımı yapamıyorsanız sizlere tavsiyelerimiz aynı zamanda kredi skorunuzu nasıl yükseltmeniz gerektiği ile ilgili ipuçları paylaşacağız.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Almanız İçin Hangi Şartları Yerine Getirmelisiniz ?

Geçmiş dönemlerde kredi veya kredi kartı borcunuzu düzenli ödememiş, yasal yada kanuni takip sürecine girmiş bir sicile sahipseniz öncelikle bloke teminatlı kredi kartı almak için aktif yasal yada kanuni takipte açık dosyanız olmamalıdır. Eğer yasal takipte olan bir dosyanız varsa bloke teminatlı kredi kartı almanız mümkün değildir. Öncelikle tüm yasal ve idari takip sürecindeki bankalarla ilişkinizi düzeltmelisiniz ve daha sonra bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangiler ?

Bloke teminatlı kredi kartı sağlayan bankaların sayı miktarı az, ilerleyen zamanlarda bu listeye dahil olabilecek diğer bankaları da ekleyebiliriz. Şimdilik liste bu şekilde;

  • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • KuveytTürk Katılım Bankası
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank

Yukarıdaki liste haricinde yine farklı bankaları arayarak detaylı bilgi almanızda fayda var.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır ve Limiti Ne Kadardır ?

Bloke teminatlı kredi kartı almanız için yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi öncelikle sicilinizde açık yasal yada idari takipte dosyanız bulunmamalıdır. Bundan emin olduktan sonra örneğin; Garanti bankasına giderek ”ben bloke teminatlı kredi kartı almak istiyorum diyorsunuz” kredi limitinizi sizler belirliyorsunuz. Limit’in %25 fazlasını veriyor bloke teminatı yatırıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse 1.000 TL’lik bir kredi kartı limiti istiyorsanız 1.250 TL yatırmanız gerekiyor, yatırdığınız tutar bloke edilip başvuru da yetkili kişi tarafından sağlanıyor.

6 yada 12 düzenli kredi kartı kullanımından sonra blokeyi istediğiniz zaman kaldırma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim ?

Kredi skorunuzu yükseltmek için bankanın ürünlerinden kullanmalısınız bu kredi yada kredi kartı olması gerekiyor. Bu ürünlere sahip olmak için de önemli faktörler arasında yer alan maaşınızı bankadan almak ve SGK olması dezavantaj sağlıyor. Düzenli ödeme alışkanlığı kredi kartı ekstresinin tamamını ödemek, kredi çıkmıyorsa da kredi kartı limitinizden taksitli nakit avans alabilir yine düzenli ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda 6-12 ay içerisinde kredi notunuz normale dönecektir.

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.