Blogger

Tumblr Hassas İçerik Modu Nasıl Kapatılır

Tumblr uzun yıllardır blog sahiplerinin yoğunlukla kullanmış oldukları ücretsiz bir paylaşım servisidir. Milyonlarca kullanıcıya sahiptir haliyle bu hassas içerik uyarısı geldiğinde insanların araştırma gereği duyduğunu bu konuda bilgilendirerek hassas içerik modunun anlamını sizlere ileteceğiz.

Tumblr Hassas İçerik Modu nedir ?

Tumblr genel paylaşımlara açık bir blog sistemidir, bu alanda kullanıcıların müstehcen paylaşımları da olduğunda genel kitleye görüntülenmemesi için sansürleyen bir modül ile bu durumu kontrol altına alıyor. Genel kitleye hitap ettiği için 18 yaş üstü kullanıcıların hesap ayarlarından bu seçeneği dilediğince düzenlenmesine olanak tanılıyor. 18 Yaş altı çocuklar içinde güvenli mod devrede olup sansürleniyor.

Hassas İçerik Modu Kapama Nasıl Yapılır.

Tumblr kullanıcısı değilseniz öncelikle bir profil oluşturmalısınız, eğer üye kaydınız bulunuyorsa da üye sayfasına yönelebilirsiniz.

Masaüstü Cihaz Tanımı: Açık olan kullanıcı sayfasından sağ üst bölümde bulunan Profil (Hesap) simgesine tıklayarak Ayarlar bölümüne gelin. Hemen göreceksiniz ki Filtreleme seçeneğini düzenle alanına gelip Ayıklanmış etiketler kısmına görmek istediğiniz etiketleri ekleyebilirsiniz.

Öncesinde Filtreleme seçeneğinin karşısında bulunan Mod aktif ve Mod Pasif seçeneği vardı ama son gelen güncelleme ile bu şekilde filtreleme gerçekleştiriyoruz.

Böylelikle Tumblr Hassas İçerik Modu kapatma da gerçekleşiyor.

İOS Cihazda Mod Kapatma & Açma

Tumblr uygulamasını kullanıyorsanız eğer uygulama içerisinden değil, cihazınızın ayarlar kısmından bu durumu düzenliyorsunuz.
Cihazınızın Ayarlar kısmına geliyor, Alt sıralarda bulunan Tumblr uygulamasının üzerine geliyorsunuz ve yine uygulama ayarlarından safe modu açıp kapatabiliyorsunuz.

Android Cihazda Mod Açma & Kapama

Android kullanıcılarının yine uygulama ile kullandıkları tumblr uygulamasının içerisine giriyor. Bu sefer normal telefon ayarlarından değil de uygulamayı açarak profil alanına tıklıyorsunuz ve çıkan Genel ayarlar – Filtreleme ve Güvenli Mod Aç yada Kapama seçeneğinden kendinize göre düzenliyorsunuz.


Böylelikle istediğiniz gibi ayarlamaları gerçekleştiriyorsunuz, aksi durumlarda yada yapamadığınız bir nokta olursa yorum alanından destek talebinde bulunabilirsiniz.

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

5 Yorum

    1. Merhaba Mücahit bey,

      Filtreleme kısmında yeni gelen güncelleme ile artık Filtreleme kısmında ”Ayıklanmış Etiket” modeli var. Burada istediğiniz kelimeyi filtreleme yapabiliyorsunuz.

      Eski sürümde bu mod aktif ve deaktif yapılabiliyordu, yeni güncelleme ile bunun farklı modeline geçiş yapılarak daha kapsamlı bir alt yapı düzenine geçmişler.

  1. Tumblr da kendi sayfama girince hassa içeri barındırıyor uyarısı veriryor bir de profil resmim mozaik olmuş. Bir türkü düzektemedim. Lütfen yardımcı olun..

  2. Android uygulamasında modu aç veya pa yok yalnızca ayıklanmış etiketler yazısı var yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.