Genelİnternet

En Ucuz TR Uzantılı Domain Nereden Alınır

.TR uzantılı domainler tescil belgeleriyle alındığını hepimiz biliyoruz yalnızca Ad-Soyad olarak .com.tr ve net.tr alan adı tahsisi TC kimlik numarasıyla alınabiliyor. Diğer .TR uzantılı alan adları marka tescili ile alınabiliyor. Günümüzün teknolojisiyle hemen hemen herkesin kişisel blog olarak kullandığı Adsoyad.com.tr uzantılı alan adlarını alırken en uygun ve ucuz olarak nereden almaları gerektiğini anlatan bir makale hazırlamak istedim.

Alanadı sektöründe köklü şirketler arasında rekabetin yüksek olduğu şu zamanda görüyoruz ki kampanyalı bir çok uzantılı domainler önümüze sunuluyor. İlk sene kampanyalı olarak alınan domainler diğer senelerde uzatma işlemi sırasında cebinizi zorlayacak rakamlarla karşınıza çıkıyor.

En Ucuz .TR Uzantılı Domain Firması Hangisi ?

Sizler için araştırarak bir çok firmanın da kampanyalı ürünlerine bakarak çıkardığım sonuç Nic.TR‘dir. Yıllık 12 TL gibi bir rakama alan adına sahip olabilirsiniz.
Güncel fiyat listesine aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Nic.TR Domain Ücretleri

Bir örnek vermek istiyorum, serkanergun.com.tr alan adı başka bir firmada barınıyordu ilk yıl 25 TL’ye almıştım ve 2. Yıla 15 gün kala uzatmak istedim. Karşıma sadece 1 yıllık uzatma bedeli olarak 55 TL + KDV ile birlikte 65 TL çıktı. Yaklaşık olarak 2 saat içerisin de alan adımı Nic.TR‘ye taşıyarak 5 yıllık uzatma bedeli olarak 50 TL ödedim. Yaşamış olduğum bu durumu sadece paylaşmak istedim.

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çok teşekkürler Serkan Abi, ben de yazını okuduktan sonra uzatma işlemini yaptım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.