Güncel

Milli Piyango 2019 Yılbaşı İkramiyesi ve Hayaller

Her yıl olduğu gibi 2019 yılına girerken milli piyango idaresinin düzenlediği ikramiye gecesinde büyük ikramiye 70 milyon TL olarak belirlenmiştir. Çekiliş kapsamında dağıtılacak toplam ikramiye bedeli ise 390 milyon 910 bin Türk lirasıdır.

Bilet Fiyatları ve Bilet Satış Tarihi
Tam bilet: 70:00 TL
Yarım bilet: 35:00 TL
Çeyrek bilet: 17.50 TL
29 Kasım 2018 tarihinden itibaren satışlar başlayacaktır.

Gelelim insanların hayallerine ve kurgularına, herkesin hayali büyük ikramiyenin sahibi olmak ve hayallerini gerçekleştirmek ama hayaller ile gerçekler bazen örtüşmüyor. En güzeli de nedir biliyor musunuz ? 17.50 TL vererek bir çeyrek alıyorsunuz ve 1 ay boyunca olmadık hayaller kurup, zengin hayatı kurguluyorsunuz. Birde 1 taneyle yetinmeyip şansını arttıracağını düşünüp 50-100-200 adet alanlar onları da unutmamak gerekiyor.

Ben şahsen almama kararı aldım ama İstanbul da bulunan meşhur biletçi Nimet Abla‘nın sularına girersem kendimi tutamayıp yine bir kaç adet alırım herhalde Her neyse bu yazı nereden çıktı derseniz eğer bir forumda gezinirken başlığı gördüm başlık ” Milli Piyango 2019 Yılbaşı Çekilişi ” yazıyordu. İçerisindeki yorumları görünce gülümsedim ve bu durumu şöyle izah etmek istedim.

***- 1 ay boyunca  çeyrek zengin hayatı kurgusu ve hayalleriniz 17.5 TL, Yarım zengin hayatı ve kurgusu yanında hayalleriniz 35 TL , son olarak da tam zengin hayatı kurgusu ve hayalleriniz 70 TL olarak satışa sunulmuştur ibaresini kendimce mizah olarak yayınladım.

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.