AdSense

Çalınan AdSense Nasıl Geri Alınır ?

Konumuz AdSense, forumlarda gördüğüm kadarı ile AdSense ticaretinin yoğun olduğu ve aynı zamanda bu ticaretlerde dolandırıcılıkta hat safhada olduğunu söyleyebilirim. Peki AdSense hesabı istem dışı başkasının eline geçmesiyle yapacağınız şeyler nelerdir ?

AdSense hesabımı Farklı Maile Taşıdılar ?

Soru *: Mail hesabınıza giriş yapıyorsunuz ama AdSense paneli görünmüyor, farklı bir kullanıcıya mı aktarmış ?
Cevap: Bu tür durumlarda başvuru esnasında sizden istenen bilgileri hatırlıyorsanız eğer geri almanız mümkündür, bunu şu adımlarla takip edebilirsiniz; https://accounts.google.com/signin/recovery bu adrese giriş yaparak karşınıza çıkan adımları doğru cevaplayarak sonuçlandırın.

AdSense Hesabımı Mail İle Birlikte Ele Geçirdiler ?

Soru*: Kişi sizin mail adresinizi ele geçirmiş ve şifreyi değiştirmiş ise ne yapmam gerek ?

(Genelde sizden mobil onaysız şifre değişimi yapamazlar ama olur da ticaret esnasında güven vererek önce şifre değiştirip hesabı aldıktan sonra ödeme yaparım gibisinden sizi kandırmış)

Cevap: Bu tür durumlarda AdSense yardım forumundan AdSense yöneticilerine ulaşmak mümkündür. AdSense Yardım Forumuna şuradan ulaşabilirsiniz; https://productforums.google.com/forum/#!forum/adsense-tr
Hesap resmi olarak size tanımlı olduğu için 2. şahısların o hesabı kullanımları yasaklanmıştır. Bu durumda hesabınızın çalındığını yardım forumundan konu açarak yetkililere ulaştırabilirsiniz. Konu açarken kendinizi ifade edin öncelikle daha sonra yönetici sizden bilgi istediğinde kişisel bilgilerinizi sadece yöneticilerin görebileceği bir şekilde iletmenizi isteyecek, sizde bilgilerinizi aktararak sorunu sonuca ulaştıracaksınız.

!!!! Son olarak önemli bir noktaya değinmek istiyorum, AdSense hesapları başkasına devir edilmemelidir. AdSense hesabı kullanıcıya özgüdür ve herhangi bir hukuksal sorunla karşılaşılması durumunda bilgiler sizi teyit ettiği için sorumlu siz olacaksınız. AdSense sıradan bir reklam firması değildir, Adresinize posta yollayarak adres onayı için teyit ettiriyor, banka hesabı ekleterek sizi resmi kurumlarla onaylıyor, kişisel diğer bilgilerinizi de aynı şekilde onaylatıyor. Önerim kesinlikle hesaplarınızı başkasının üzerine vermeyin, aksi halde başınız ağrıyabilir.

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.