AdSense

Güncelleme Öncesi ve Güncelleme Sonrası AdSense Nedir

AdSense yayıncılarını ilgilendiren bir konu üzerinde birlikteyiz, AdSense Google‘ın reklam departmanı olup yayıncı kimliği vererek site sahipleri ve Youtube kanal sahipleri de dahil olmak üzere kişi yada kurumlara kazanç sağlayan bir birimdir. Yayıncı kimliği alabilmek için öncelikle site ve yayın kanalınız AdSense politikalarına uygun biçimde olması gerekiyor. Bunun bir de onay süreci vardır, bu süreç 24 saat ile 14 güne kadar sürebilir. Geçmişten günümüze AdSense sistemi sürekli güncellenerek yeni reklam modelleri ve sistemler getirmeye devam ediyor.

Kural ihlali olmasına rağmen AdSense Satışlarında ki artış..

Yayıncı kimliği kişiye özel bilgilerle onay alıp yasal işlem durumunda o şahsın bilgileriyle işlem görüyor. AdSense yayıncı politikalarında bahsi geçen hesapların devrinin yasak olduğu apaçık belirtilmiştir. Bunun bilincinde olmayan bir çok kullanıcı ise ticari amaçla düşünüp bu hesapların satışını gerçekleştiriyorlar. Çokça gözüme çarpan bir durumdur ki webmaster forumlarında satış kategorileri dahi açılmış olup bu duruma imkan tanılıyor.

AdSense Güncelleme Öncesi Hesap Nedir ?

AdSense sürekli güncellenerek reklam veren kitlenin beklentilerini karşılamak için yayıncı kimliklerinde bulunan sistemi güncelliyor. Yayıncı kimliğine sahip olan kişiler bilir ki daha önceki AdSense panellerinde güncelleme ( 14 ekim 2018 ) tarihinden önce ekranlar şu şekildeydi..

AdSense Güncelleme Öncesi Panel Örneği

Yukarıda gördüğünüz görüntüde 1 site ile alınan AdSense hesabını istediğiniz kadar site ekleyerek onaya göndermeden reklam yayınını yapabiliyordunuz. Bu durumda yayıncılar site onayına göndermeden istedikleri siteyi ekleyerek reklam yayınından para kazanmaya başlıyorlardı ki sitenin kalitesi, ziyaretçi kitlesi gibi faktörler ölçülmeden reklamlar yayınlanıyordu. Yeni sistemde ise işler değişti.

AdSense Güncelleme Sonrası Hesap Nedir ?

AdSense panelleri 14 Ekim 2018’de güncellendi yeni panel görüntüsü ve sistemiyle uykusundan uyanan reklam yayıncılarının karşısına çıktı. Bu durumdan pek memnun olmayan reklam yayıncıları ise zorluk çekerek reklam yayını için eklenen sitelerin eksik AdSense politikalarına uymayan yanlarından ötürü onay alamadığı için çareyi güncelleme öncesi hesap arayışına sokuyor. Güncelleme sonrası hesabın da görüntüsünü sizlerle paylaşayım.

AdSense Güncelleme Sonrası Hesap Örneği

Gelelim Son Noktaya..

AdSense artık kaliteli yayıncı modeli istiyor, yeteri kadar yayıncı var evet hemen hemen tüm sitelerde AdSense reklamlarını görmeniz mümkün yalnız bu sitelerin ziyaretçi potansiyeli nedir, reklam verenleri memnun edebiliyor mu bu çözümlenmeye çalışıyor. 1 Site ile AdSense hesabı alıp yanına hiç ilgi gösterilmemiş, çöp site tabiri verdiğimiz sitelere de reklam koyan yayıncılardan arındırmak için bence bu sistem yerinde bir adımdır.

Umarım Güncelleme Öncesi ve Güncelleme Sonrası Hesap Nedir sorusuna cevap olabilmişimdir.

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

5 Yorum

 1. Akıllı olan ads hesabını satmaz çünkü senin bilgilerinle kayıt olunuyor peki bir şey olursa ilk muhattap kim olur ? sen olursun başın ağrımasın istiyorsan satma

  1. Samet bey evet haklısınız ve bende doğru bulmuyorum bu ticareti ki forumlarda 500-1.000₺ arasına satış yapıyorlar bu hiç doğru bir şey değil maalesef. 500₺ için dediğiniz gibi başınız ağrıyacak 🙂

  1. Açıkçası bu işlemi onaylamıyorum lakin fiyat konusunda forumlarda açılan konulardan esinlenerek söylemek gerekirse..

   TR hesabı:
   Pinsiz: 50-100 arası
   Pinli: 250-500 arası
   ———————
   Yurtdışı hesabı:
   Pinsiz: 100-100 arası
   Pinli: 500-1000 arası

 2. Güncelleme öncesi hesap var ise hemen alabilirim.

  Site hemen onaylanıyor güncelleme öncesi hesaplarda bu tarz bir arayışım var.

  Alman hesabı olursa tadından yenmez
  Eğerki elinizde var ise barisyenitelefon@gmail.com lütfen mail atın telefon numaranızı bırakın görüşelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.