SEO

Tanıtım Yazısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bu makaleyi okuyorsanız eğer ya kendinizce bilinçli ama farklı düşünceleri de gözden geçiriyorsunuzdur yada hiç bir şey bilmiyor ama öğrenme gayreti gösteriyorsunuzdur. Geçmişten bu güne gelirken denediğim, fayda ve zarar gördüğüm durumları sizlerle paylaşmak istedim.

Konumuz; Tanıtım yazısı alırken nelere dikkat etmeliyiz ? Tanıtım yazısının faydaları nelerdir ? Tanıtım yazısı nedir ? gibi arama terimleriyle bilgi arayışına giren siz değerli ziyaretçiye bilgi vereceğim.

Tanıtım Yazısı Nedir ? 
Tanıtım yazısı adında da belli olduğu gibi genelleme yaparsak eğer bir şeyi detaylı ifade ederek kullanıcılarına aktaran bir metindir.

Tanıtım Yazısının Faydaları Nelerdir ?
Tanıtım yazısı referans değeri taşır, google algoritmasında SEO kavramı içerisine giren onlarca çalışmanın sadece bir ayağıdır. Arama motorlarında yükselmek, bilindik bir marka haline gelmek için tek kelime ile kaliteli sitelerin sizin tanıtım yazısını yayınlayarak sizi reklam etmesiyle başlar. Sıradan bir örnek vereyim bu kavrama ki herkes mantığı anlasın, yeni bir mağaza kurdunuz sizi kimse tanımıyor tanınmak için ne yapmanız gerekiyor ? kapıda müşteri beklemekle mi sürdüreceksiniz yoksa Televizyon, Radyo, farklı reklam biçimleri ile mi markanızı duyurursunuz ? Bu yükselme ve bilindik marka haline gelmekte tıpkı bu örneğe benzer. Bu yüzden SEO alanında yapacağınız çalışmalar Tanıtım yazısı üzerine yoğunlaşmalıdır.

Tanıtım Yazısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? 
Tanıtım yazısı alırken bir çok önemli faktör vardır, bu faktörler arasında Google’ın pek alakalı olmadığı ama bizlerin pazarlama stratejisi ile ticarete kâr katmak için süslediğimiz isimler vardır. Geçmişten bu güne sürekli güncellenen bir sisteme karşı çok bilinçli olmak pek mümkün olmasa da denemeler sonucunda yarar sağladığı yollar var.
page authority, domain authority, alexa, backlink değerleri gibi genel olarak her webmasterin bildiği değerler sonucunda kaliteli yada kalitesiz site anlayışı çıkarıyoruz. Her neyse ben bu değerlere pek önem veren biri değilim açıkçası, benim önem verdiğim sitelerin ziyaretçilerine vermiş olduğu kaliteli bilgi anlayışıdır. Değerlerin iyi olmasından çok tanıtım yazısı alacağım siteyi detaylı bir öz geçmişiyle araştırıp hatta içerisindeki içerikleri bile gözden geçirip daha sonra karara bağlıyorum. 10₺ gibi bir rakama tanıtım yazısı satan da var, 100₺ gibi bir rakama tanıtım yazısı satan da var, bir sitede 1.000 tanıtım yazısı olan da var, 10 tane tanıtım yazısı olan da var. Bunların hepsi önemli noktalardır.
Benim tanıtım yazısı modeli önerim şudur !
Kategori seçimini yaparken kendi kategoriniz ile eşleşen sitelerden alım yapmalısınız, Tanıtım yazısı aldığınız sitenin bir öz geçmişi olmalı, bana göre en az 2 yıllık bir geçmişi olmalı, Son olarak tanıtım yazısı alacağınız siteyi tek sayfada analiz etmek isterseniz eğer; https://moz.com/researchtools/ose/ bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Aklınıza takılan bir soru olur yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz, elimden geldiğince yardım ederim.

Etiketler

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.