Wordpress

WP-PostRatings Ayarları ve Aramalarda Yıldızlı Çıkmak

WordPress alt yapısını kullanan site sahiplerinin belki bildiği ama tam olarak yapamadığı bu eklentinin ayarlarını resimli olarak anlatacağım. Sizler de arama motorunda yıldızlı, derecelendirme ile çıkacaksınız.

Sitenizin wordpress giriş paneline girdikten sonra  Eklentiler menüsüne tıklayarak  Yeni Ekle seçeneğini kullanıyoruz. Arama kısmına da  WP-PostRatings yazarak eklentiyi yüklüyor ve aktif ediyorsunuz.

WP-PostRatings Eklenti Kurma
WP-PostRatings Eklentisi

WP-PostRatings Ayarları Nasıl Olmalıdır. ?

Benim yapmış olduğum ayarlar ile arama motorunda sorunsuz ve başarılı olarak çıkıyorum, kullanıcı oylaması ile alınan verileri de otomatik olarak Google kendi verilerine yansıtarak botların siteyi ziyaret etmesiyle birlikte aramalarda ilgi çekici ve birde kullanıcılar makalenizi oyluyor. Bu ayarları sizlere görselde daha rahat bir şekilde yardımcı olacağı için görsel ile paylaşıyorum.

WP-PostRatings İlk Bölüm Ayarları
WP-PostRatings ikinci Bölüm Ayarları
WP-PostRatings üçüncü Bölüm Ayarları
WP-PostRatings dördüncü Bölüm Ayarları
WP-PostRatings beşinci Bölüm Ayarları

Burada ki kodları belki yazamaya bilirsiniz o yüzden birde yazılı olarak da ekleyeceğim ki isteyen direk kopyalayıp yapıştırsın.

1. Bölüm:
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?<br />
%RATINGS_IMAGES_VOTE% <strong>%RATINGS_USERS%</strong> Kişi oy verdi Ortalama puan: <strong>%RATINGS_AVERAGE%.</strong>
<br /><br />

2. Bölüm:
%RATINGS_IMAGES%
<br /><strong>%RATINGS_USERS%</strong> Kişi oy verdi
<br />Ortalama puan: <strong>%RATINGS_AVERAGE%.</strong>
<br /><strong> Verdiğiniz oy için teşekkürler. </strong>

3. Bölüm:
%RATINGS_IMAGES% (<em><strong>%RATINGS_USERS%</strong> votes, average: <strong>%RATINGS_AVERAGE%</strong> out of %RATINGS_MAX%</em>)<br /><em>You need to be a registered member to rate this.</em>

4. Bölüm:
%RATINGS_IMAGES_VOTE% <br /> Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

5. Bölüm:
<li><a href=”%POST_URL%” title=”%POST_TITLE%”>%POST_TITLE%</a> %RATINGS_IMAGES% (%RATINGS_AVERAGE% out of %RATINGS_MAX%)</li>

6. Bölüm:
<li><a href=”%POST_URL%” title=”%POST_TITLE%”>%POST_TITLE%</a> – %RATINGS_USERS% votes</li>

Sayfaya Eklenecek Kod:

<?php if(function_exists(‘the_ratings’)) { the_ratings(); } ?>

Gelelim oylama metnini sayfaya yerleştirmede, bu nokta çok önemli neden derseniz ziyaretçilerin bu oylamayı görmesi gerekiyor yani makale sonunda olabilir ki ben öyle yapıyorum. Her tema farklıdır bu yüzden o noktada size elimden geldiğince yardımcı olmaya gayret göstereceğim. Yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz, gerçek mail adresiniz ile yorum yaptığınız da o mail adresinize dönüş yapacağım. Aksaklıklar olabilir bunun için şimdiden özür dilerim.

Sonuç olarak arama motorunda şöyle bir sonuç elde ediyorsunuz makaleniz index aldığında arama motorunda yapacağınız herhangi bir işlem yok, google bunu görüyor ve indexliyor zaten.

Serkan Ergün Blog

 

Etiketler

Serkan ERGÜN

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem.. !

7 Yorum

  1. Hocam öncelikle yazınızı için çok teşekkürler. Hemen siteme uygulayacağım.

    Google da herhangi bir işlem yapılmaması konusunda bir sorum var: Ben daha önce veri işaretlemeleri yapmıştım. Onları kaldırmam gerek mi? Daha önceki işaretlemeler bir sorun teşkil eder mi?

    1. Bu konuda açıkçası net bir cevabım yok, ben öyle bir uygulama yapmamıştım sende onu geri alabilirsin eğer senin için sorun olmayacaksa ki bu dediklerimi yaptıktan sonra bir deneme yaparsınız, google gibi getir yaparsınız ve eğer sorun yoksa derecelendirmeli olarak çıkıyorsa problem yok demektir

    1. Derecelendirmeyi oylamaya sunman için sayfa içerisinde olması gerekiyor yani style.css de yada page.php bu bölümlere ekleniyor ama onu tam olarak istediğin yere Alman için biraz kod Bilgisi gerekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.